Afgelopen zondag was het mooi weer. Rond het middaguur ging ik daarom weer naar De Auken. Ik hoopte nogmaals een langs vliegende purperreiger of koereiger te fotograferen. Deze keer wandelde ik niet naar de kijkhut. De parkeerplaats stond vol en dan is het te druk in de kijkhut. Deze keer bleef ik langs de weg staan met de camera op statief. Op dat plekje zouden ze vast wel overvliegen. Zie Google Maps.

Het eerste wat ik hoorde in de verte was een rietzanger. Even later ging de rietzanger op een sigaar zitten. Ook al moest ik maximaal inzoomen, het was een mooi plekje om vast te leggen.

Geduldig speurde ik het luchtruim af op naderende grote vogels. Ik had geluk, er kwam een formatie lepelaars aanvliegen. Toen ik de foto’s op de computer zag kreeg ik de indruk dat het juveniele lepelaars waren.




Lepelaars in vlucht vind ik altijd een mooie verrassing, maar nog groter wordt de verrassing als voorin de formatie ook nog een koereiger vliegt.

Wordt vervolgd.