Afgelopen zondagmiddag maakten mijn man, onze dochter en schoonzoon een prachtige wandeling over de heide bij de Hunebedden in Havelte. De paarse heide stond volop in bloei en kleurde het landschap betoverend mooi. De wolkenlucht zorgde voor een schilderachtig decor, waardoor de omgeving nog indrukwekkender leek.








Tijdens onze wandeling had ik eigenlijk ook graag een aantal macro-opnames van insecten willen maken. Maar dat is niet handig als je in gezelschap bent van mensen die zelf niet fotograferen. Daarom ben ik later nog een keer op pad gegaan, dit keer dichter bij huis: naar de grafheuvels op de Eese.
Daar kon ik in alle rust mijn gang gaan. Ik fotografeerde onder andere een honingbij, een ratelaar, een doodskopzweefvlieg, een kleine vuurvlinder en een heidelibel. Vooral de heidelibel was bijzonder mooi; de zon liet de vleugels subtiel oplichten. Om dat goed vast te leggen moest ik een laag standpunt innemen en door de bloeiende heide heen fotograferen, wat het beeld een extra zachte sfeer gaf.






