Een badderende grutto

Ik wandelde over het Swynzerpaad, dat door het plas-drasgebied slingert. Het tegenlicht liet prachtige schitteringen op het water zien, wat een sfeervol beeld opleverde. Toch had ik er bij het fotograferen ook de nodige hinder van. Het was telkens een uitdaging om ten opzichte van mijn onderwerpen zo’n positie te kiezen dat het storende effect van het tegenlicht beperkt bleef.

Dat lukte goed bij het onderstaande tafereel: een grutto die een bad nam. Zoiets had ik niet eerder meegemaakt en ik vond het dan ook een bijzonder moment. De vogel spetterde uitbundig in het water, waarbij de druppels fonkelden in het zonlicht.

Na het badderen stapte de grutto rustig weg. Met zijn natte veren nog glinsterend in het zonlicht, liep hij langzaam verder de plas in, op zoek naar rust of misschien een volgend plekje om te foerageren.

6 thoughts on “Een badderende grutto

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.