Deze serie is speciaal voor mijn lieve vriendin die vandaag 60 jaar is geworden. We zijn vriendinnen sinds de eerste klas van het voortgezet onderwijs. De kikker is haar lievelingsdier.
❤️
Tijdens de warmere dagen vorige week was het een drukte van belang in onze vijver. Het is namelijk paartijd voor de bruine kikker. Omdat ik aan het werk was heb ik weinig meegekregen van de orgie, het gespetter en het knorren van de kikkers. Sindsdien ligt er in het midden van de vijver, tussen de beplanting een fikse klont kikkerdril.

Vrijdag heb ik de camera en 150-600 mm zoom op statief gezet en heb ik me verdekt opgesteld bij de vijver. Toen ik naar buiten stapte doken zoals gebruikelijk alle kikkers onder water.

Na een tijdje heel stil staan wachten kwam de ene na de andere kikker weer boven water.

Tijdens de paartijd is het mannetje herkenbaar aan de forser gebouwde voorpoten en de paarborstels op de duimen. Zo kan hij het vrouwtje beter vastpakken. De witte keel van het mannetje heeft tijdens de paartijd een vaagblauwe teint. Vrouwtjes hebben meer roodtinten.



Kikkermannetjes willen zich onder invloed van de paringsdrang nog wel eens vergissen en pakken alles wat maar op een vrouwtje lijkt, zoals een ander kikkermannetje, een kikker van een andere soort, een pad of een vis. Een triootje komt ook regelmatig voor en soms ontstaat er zelfs een hele kluwen van kikkers. Op internet vond ik deze interessante en leuke site over het paargedrag van de kikkers met bijpassende foto’s.


Mooie foto’s en weer wat bijgeleerd! Paarborstels!
LikeLiked by 1 person
Weer een voorbeeld van de bijzondere natuur.
LikeLiked by 1 person
Je wist ze weer perfect in beeld te krijgen dit jaar Jetske 🙂
LikeLiked by 1 person
Dank je wel, Rudi.
LikeLiked by 1 person
Een schitterende reeks! Zo vroeg al
LikeLiked by 1 person
Die kikkers? Vorige week zag ik er kog geen. Benieuwd. Weer knap gedocumenteerd.
LikeLiked by 1 person
Ik had de blauwgekleurde heikikker nog willen fotograferen, maar misschien ben ik al te laat. Het was steeds te koud om ze te treffen.
LikeLiked by 1 person
Mooi leerzaam blogje over het gedrag van de kikkers in de paartijd. Met nu eens één, dan weer twee kikkers in en rond de vijver is de kans op het aantreffen van dergelijke taferelen hier niet zo heel groot.
LikeLiked by 1 person
Jullie hebben weer andere zichtbare dieren in de vijver zoals de watersalamanders.
LikeLiked by 1 person
Dat is ook weer waar.
LikeLiked by 1 person
Nog gefeliciteerd met je vriendin.
Gelukkig kwamen ze weer naar boven en heb je mooie foto’s kunnen maken!
LikeLiked by 1 person
Dank je wel.
Ik stond daar heel stil, maar was vergeten de jas aan te doen. Ik heb het toen kouder gehad dan tijdens de week in Finland. 😉
LikeLiked by 1 person