Vandaag neem ik jullie weer mee naar Dwingelderveld. Een van de vogels die voor mij kenmerkend is voor het Dwingelderveld is de grauwe klauwier. Op Waarneming had ik gezien waar ik deze zou kunnen vinden, namelijk in het Noordenveld. Maar zo’n gebied is dan nog best groot als je niet weet waar je moet zoeken. Nu trof ik daar een vogelaar met een spottingscope. Hij kon mij precies de plekken van een driehoek aanwijzen die de grauwe klauwier gebruikt als uitkijkpost. mijn camera met telelens installeerde ik op het statief.


Voordat de grauwe klauwier zich liet zien maakte ik eerst een overzichtsfoto. De grauwe klauwier liet niet lang op zich wachten. Het mannetje zat bovenin de dode boom. Het was te ver weg voor een mooie foto.

Even later werd ik door de vogelaar gewezen op de grauwe klauwier die bovenin een grote struik zijn post had ingenomen.

Het is een middelgrote zangvogel met lange staart en stevige zwarte haaksnavel. Volwassen mannetjes hebben een grijze kop waarbij vooral het ‘boevenmasker’ opvalt.

De naam ‘klauwier’ slaat op de gewoonte van de vogels om prooidieren op te hangen aan de doornen van bramen of andere stekelige struiken en die later op te eten.

Op internet vond ik dit interessante filmpje uit Vlaanderen over de grauwe klauwier.

je kreeg hem nog vrij goed in beeld Jetske
iets voor specialisten
prettige dag
LikeLiked by 1 person
De vogel zat aanvankelijk teveel in de schaduw van de bladeren en dat is in combinatie met het zwarte masker niet handig.
LikeLike
Wat een mooie vogel. Helemaal niet grauw, maar blijkbaar dus wel een wreed beestje.
LikeLiked by 1 person
De verklaring voor ‘klauwier’ was snel gevonden, maar waarom de toevoeging ‘grauw’ er voor staat is mij niet duidelijk.
LikeLiked by 1 person
Knap in je lens gevangen
LikeLiked by 1 person
Aanvankelijk zat de vogel nog meer in de schaduw van de bladeren later werd dat beter.
LikeLiked by 1 person
Mooi blogje met duidelijke informatie over de grauwe klauwier en zijn doen en laten in z’n specifieke leefomgeving. Ik begrijp nu waarom je die vogel zo graag opzoekt.
LikeLiked by 1 person
Ik zou nog wel graag een keer zijn gedrag met de gespietste prooi willen fotograferen.
LikeLiked by 1 person
Dat kan ik me wel voorstellen.
LikeLiked by 1 person
Leuke en leerzame serie. Dat van de prooi ophangen wist ik niet. Wat zit de natuur toch bijzonder in elkaar.
LikeLiked by 1 person
Daar verwonder ik me iedere dag weer over.
LikeLiked by 1 person