Op de 5e dag van onze vakantie gingen we naar Agio Nikolaos. Dit stadje is bekend vanwege het binnenmeertje Voulismeni. Het meertje, dat door hoge rotswanden wordt omringd, werd rond 1871 via een kanaaltje verbonden met de haven. Er wordt door veel Grieken beweerd dat Voulismeni bodemloos zou zijn. Het is op sommige plaatsen maar liefst 67 meter diep. Er mag om die redenen niet in het meertje worden gezwommen.



De naam Agios Nikolaos betekent Sint Nikolaas, of Heilige Nikolaas. Dit is de beschermheilige van zeelieden. Oorspronkelijk was het de haven van de nabijgelegen Dorische stad Lato uit de 3e eeuw voor Christus. Later kreeg de stad de naam van het koepelkerkje Agios Nikolaos. Het is een stad gebouwd op in totaal vijf heuvels. Bij de uitspraak van Nikolaos ligt de klemtoon op de o van de tweede lettergreep. Dat is lastig. Wij zijn steeds geneigd de klemtoon op de a te leggen.



Op een strandje staat een enorm standbeeld. Dit standbeeld is ter ere van prinses Europe. In de mythologie wordt dit over haar geschreven. Bron is Wikipedia.




Via de kustlijn van de Kretenzische Zee wandelden we weer terug naar het binnenmeer. Op een gezellig terras aan het meer hebben we genoten van een kopje koffie. Daarna liepen we om het meer heen. Bij de steile rotswand moesten we omhoog via een hoge trap. Tijdens de beklimming van de trap stopte we regelmatig om te genieten van het uitzicht.





Echt wel vakantie! Prachtige foto’s van het mooie Kreta.
LikeLiked by 1 person
Inderdaad dergelijke stadjes geven je het ultieme vakantiegevoel.
LikeLiked by 1 person
Leuk om op deze manier met jullie vakantie ‘mee te wandelen’ , wens jullie een heel fijn weekend !
LikeLiked by 1 person
Ik kan me ook voorstellen dat het verveelt als je er zelf niet bij was. 😉
Dank je wel. Jullie ook een goed weekend!
LikeLiked by 1 person
Zeker niet hoor, mooi om zo met jullie mee te lopen !
LikeLiked by 1 person
Mooi verhaal van Europa en Zeus, en je foto’s van het beeld van die beide zijn niet minder mooi.
Of jullie er op dat moment blij mee waren, weet ik niet, maar ik vind de bewolking wel een verrijking voor de foto’s.
Maak er een mooi weekend van!
LikeLiked by 1 person
Fotografisch gezien zijn die wolkenluchten mooier dan een strakblauwe lucht.
Gelukkig was het op de dag van Agios Nikolaos nog steeds korte broekenweer.
LikeLiked by 1 person