In dit bericht schreef ik over mijn bezoek aan het bezoekerscentrum in de Wieden. Ik hoopte daar de koninginnepage te fotograferen, maar die liet zich aanvankelijk niet zien.

Na de rondwandeling en de foto’s van de zilveren maan ging ik weer een tijdje staan posten bij de enorme vlinderstruik naast het bezoekerscentrum.


Mijn geduld werd beloond. Uit het niets kwam de koninginnepage aanvliegen en streek neer op de vlinderstruik!

De vlinder vloog even weg naar de naastgelegen bloementuin, maar ging al snel weer terug naar de enorme vlinderstruik.

Dat kwam mij ook beter uit, want de bloementuin is niet toegankelijk. Bij de vlinderstruik kon ik een kleine serie maken voordat de vlinder wegvloog en wegbleef.



Na deze geslaagde missie reed ik door naar De Olde Maten op zoek naar de volgende bijzondere vlinder.
De vlindertelling van dit jaar geeft een beroerd beeld. En vooral teruggang van het aantal vlinders.
Maar jij weet ze wel te vinden en mooi te fotograferen.
Natuurvriendelijke groet,
Pakweg een maand geleden vond ik het in de tuin en natuur te rustig en verontrustend. Later is het wel bijgetrokken maar nog steeds een zorg.
Dankjewel!
Jij hebt wel alle geluk hoor en het is je van harte gegund. Een pracht van een vlinder en mooie foto’s!
Dankjewel en dankjewel. ❤️
wat er vooral nieuw was, is dat bord volgens mij. Ik kan me niet herinneren dat het er eerder ook al zo prominent stond.
Mooi dat de Koninginnepage zich nu wel wilde laten zien. Het is toch wel echt een uitzonderlijk grote en mooie vlinder. Triest dat ook deze schoonheid zich, net als andere vlinders, minder laat zien.
De zilveren maan had je al … ging je hierna misschien op zoek naar de grote weerschijnvlinder? Of toch de grote vuurvlinder?
De grote weerschijnvlinder had ik in de Auken gefotografeerd maar de vlinder zat in de schaduw. Dat schoot dus niet op. De grote vuurvlinder zit alleen in de Weerribben en Rottige Meente.
Laat je verrassen. 😅
Oké, ik wacht het af.
En je wens kwam uit. Alsof de vlinder het wist. Wat een juweeltje heb je hier gefotografeerd!
De laatste jaren komt deze vlinder steeds noordelijker door klimaatverandering. De reden is dus niet leuk, maar deze vlinder is wel een mooie verschijning om te zien en te fotograferen.
Ik had 2 jaar geleden 2 koniginnepages in mijn tuin. Dat jaar heb ik gevonden rupsen en mijn serretje geplaatst die zich er verpopten.Nadien zijn er 2 uit gekomen die ik de dag nadien de vrijheid heb geven in mijn tuin. Had dit jaar 2 poppen gevonden in tuin en weer in klein serretje geplaatst. Verleden week kwam daar een distelvlinder en een spaanse vlag uit. Die ook de vrijheid kregen in mijn tuin
Ohhhh dat is leuk!!!
Ik moet dus beter op zoek naar poppen in onze tuin. 🤓
De poppen hingen aan de bladeren van mijn appelboom.
Mooi dat de Koninginnepage er weer is !