We gaan verder met de fotoseries die gemaakt zijn tijdens de herfstvakantie op Texel. Onze volgende stop was in Cocksdorp. Hier kun je vanaf de dijk prachtig de vogels zien. Ook vanaf de steigers op het Wad is een ideale plek om vogels te spotten. Bij laagwater komen de vogels vaak heel dichtbij, wat een unieke ervaring geeft.



De grote steiger oogt nieuw en betrouwbaar, maar de naastgelegen kleine steiger heeft zijn beste tijd wel gehad, evenals de palenrij op het Wad. Voor fotografen zijn juist deze verweerde objecten het meest fotogeniek.



Op het Wad was een rosse grutto aan het foerageren. Met zijn snavel, die regelmatig tot aan zijn kop in het slik verdween, wist hij succesvol voedsel te vinden.



In een geul dobberden smienten en pijlstaarten. Hoewel ik de smienten al vaak had gezien, waren de pijlstaarten een nieuwe en bijzondere ontdekking voor mij.


Vanaf de binnenwateren stroomde water richting de Waddenzee. Blijkbaar werden er talloze visjes meegevoerd, want meerdere vogels waren druk aan het foerageren in deze waterloop.

Aan de zijkant van de geul stond een blauwe reiger te vissen.



Een kokmeeuw wist meerdere keren een visje te vangen. In zijn winterkleed ontbreekt de kenmerkende bruine kop en heeft hij slechts een klein donker vlekje aan weerszijden van zijn kop.



Op die dag was het uitzonderlijk helder weer, waardoor we Vlieland aan de horizon duidelijk konden zien liggen.


Wat een fantastische waarneming en heel speciale foto. Fijn dat ze zo dicht bij komen
LikeLiked by 1 person
Het was de eerste keer dat we het zo mooi daar beleefden. Het dichtbij komen is wel betrekkelijk, een telelens is onontbeerlijk.
LikeLiked by 1 person
Prachtige serie typische Wadfoto’s. Met de vissende blauwe reiger en de kokmeeuw had je ook nog een paar mooie treffers.
LikeLiked by 1 person
Het was een feest om bij hun feestmaal te zijn.
LikeLiked by 1 person
Eerst je kapot kijken op die mooie uitzichten en dan zalig foto’s nemen van de vogels. Dan kan het niet stuk.
LikeLiked by 1 person
Het was de eerste keer dat we het daar zo mooi beleefden. We konden heel ver kijken, het was laag water en we troffen daar meerdere vogelsoorten. Wat wil een mens nog meer?
LikeLiked by 1 person
Niets…
Ik ga mij eens documenteren, maar op mijn eentje…
LikeLike
Je hebt heel wat foto’s gemaakt op Texel.
Mooi dat het zo helder weer was. De half vergane palenrij is vast een veel gefotografeerd object. Je hebt het weer mooi vastgelegd.
Fijn weekend !
LikeLiked by 1 person
Ik heb me daar nog wel afgevraagd of je daar naartoe kunt lopen zoals bij de palenrij bij Peasens-Moddergat.
We hadden een aantal dagen heel mooi en uitzonderlijk helder weer. Echt genieten.
Fijne zondag en een goede werkweek gewenst!
LikeLiked by 1 person