Hoog water en ijs bij Smalle Ee

Afgelopen week stond er een uitstapje gepland samen met mijn fotomaatje, Jan. We waren het er al snel over eens dat we langs een paar ondergelopen retentiepolders zouden gaan kijken. Als eerste reden we naar Smalle Ee. Zie Google Maps.

Je zou haast denken dat ik de afgelopen weken genoeg hoog water had gezien en gefotografeerd. Deze keer was het anders. In deze dagen had de vorst hier en daar een laagje ijs gevormd.

Tot een gladde schaatsvloer gaat het niet komen, maar toch. De bewolking werd steeds dunner en er kwam meer blauw aan de lucht. Het zonnetje gaf het riet een goudgele gloed.

13 thoughts on “Hoog water en ijs bij Smalle Ee

  1. Toch weer een heel ander beeld wanneer alles er bevroren bij ligt hé. Ik hoorde hier op de radio dat men vandaag al aardig wat geschaatst heeft op de ondergelopen weiden. Jammer genoeg was ik niet ter plekke. Momenteel een beetje uitzieken van een stevige verkoudheid, echt balen hoor…

  2. Wonderbaarlijk mooie beelden. Heel apart toch die retentiepolders. De laatste foto’s met dat streepje goudkleurig riet erin zijn schitterend. De rest ook natuurlijk, maar die vielen mij zo op.

  3. Prachtige foto’s, Jetske. Ik ben nog nooit zo vaak achter elkaar naar het eind van de Bûtendiken gereden als deze week. Ik heb de omgeving er in alle gedaanten gezien, van een stormachtige watervlakte via de opklaringen van maandag en de zon van dinsdag en woensdag tot de inval van de dooi bij het grijze weer vandaag.

      • Vandaag weer bij Smalle Ee geweest, maar ook in de JDpolder werd geschaatst. Daar was ik net voordat politie, ambu en de traumahelikopter kwamen na een lelijke val op het hoofd. Is goed afgelopen.

      • Oeps.
        Vandaag observeerde ik dat de helm nog niet is ingeburgerd bij de schaatsers op natuurijs. Inmiddels wel bij de schaatsclubs die in Thialf schaatsen. Een van die dames deed ook vandaag de helm op toen ze ging schaatsen op natuurijs. Verder waren een paar schaatsers die een skihelm op hadden. Allemaal heel verstandig.

Leave a Reply