Koereiger en purperreiger in De Auken

Vandaag neem ik jullie weer mee naar de kijkhut in De Auken. In de kijkhut was ik samen met een andere vogelfotografe. Ze was nog niet zo lang bezig met vogelfotografie en vertelde dat ze haar camera nog beter wilde leren kennen. Meestal is ze te vinden in vogelkijkhut Skiere Goes in het Easterskar (Oosterschar), vlak bij haar woonplaats.

We raakten gezellig aan de praat en hadden leuke gesprekken over vogelfotografie en onze ervaringen in het veld. Daarnaast deelden we ook verhalen over andere dingen die ons in het leven bezighielden. Juist die gesprekken maken een ontmoeting in een vogelkijkhut bijzonder.

Aan de overkant van de plas bevinden zich talrijke broedkolonies. De oudervogels vliegen af en aan om hun jongen van voedsel te voorzien. We genoten allebei van de vogels die regelmatig langs de kijkhut vlogen.

In het onderstaande vierluik is op de eerste drie foto’s de koereiger te zien. Op de vierde foto staat de grote zilverreiger, die duidelijk groter is dan de koereiger.

Mijn favoriet blijft toch wel de purperreiger. Het is een sierlijke reiger met een prachtige tekening en warme kleuren, waardoor hij voor mij de mooiste reiger is om te zien.

5 thoughts on “Koereiger en purperreiger in De Auken

Leave a Reply