Grauwe ganzen op het water

Na de mooie wandeling waarbij ik verschillende insecten fotografeerde arriveerde ik bij kijkhut de Meenthebrug. Ik hoopte daar opnieuw een ringslang te zien, maar vooral ook een ijsvogel.

Nadat ik een tijd had uitgekeken over de plas moest ik concluderen dat geen van beide zich liet zien. Daarom richtte ik mijn camera op een paar grauwe ganzen. Het leek alsof de ganzen óp het water stonden, maar schijn bedriegt. Ze stonden waarschijnlijk op stukken kienhout net onder het wateroppervlak. Het windstille weer zorgde bovendien voor een mooie weerspiegeling.

Ook viel het me op dat meerdere grauwe ganzen op kienhout zaten te kauwen. Hoewel het misschien lijkt alsof ze het hout proberen op te eten, is dat niet het geval. Dit gedrag heeft een functie: het helpt bij het onderhouden van de snavel, het verkennen van mogelijk voedsel en soms ook bij het verwerken van plantaardig materiaal in de spiermaag.

Een van de ganzen nam uitgebreid een bad.

In de verte gingen grauwe ganzen op de vleugels. Wat hen deed opschrikken heb ik niet kunnen achterhalen.

6 thoughts on “Grauwe ganzen op het water

    • Ik heb het opgezocht met AI. Ik heb gevraagd om specifieke bronnen maar die waren hiervoor niet beschikbaar. Het gedrag is een samenvoegden van gedrag wat genoemd wordt in verschillende data op het internet.

Leave a Reply