Vorige week zag ik een ´anders dan anders´ vogeltje in onze achtertuin. Al snel had ik door dat het een bonte vliegenvanger was. Een dag later stond ik voor het raam naar de achtertuin te kijken. Toen zag ik het vogeltje met nestmateriaal naar een van de vele nestkastjes vliegen. Dat was een grote verrassing. Met de camera en het zoomobjectief heb ik mij verdekt opgesteld in de tuin en daar is deze serie uit voortgekomen.

Meerdere jaren verkende een bonte vliegenvanger een van de nestkastjes, maar tot het bouwen van een nestje in een kastje is het nooit gekomen. Dit jaar lijkt daar verandering in te komen…







De mannetjes van de bonte vliegenvanger hebben regelmatig twee vrouwtjes. Ze krijgen dit voor elkaar door na de paring met het eerste vrouwtje honderden meters verderop weer te gaan zingen om een tweede vrouwtje aan te trekken. Voor de zogenaamde ‘bijvrouwtjes’ is dit nadelig, Bij hen vliegen 20 % minder jongen uit dan bij het eerste vrouwtje. Het fenomeen dat een mannetje meerdere vrouwtjes heeft heet polygynie. Poly = veel en gunè = vrouwen. De Nederlandse term luidt ‘veelwijverij’.

Wauw dat vogeltje nog nooit gezien. Jullie hebben een tuin met aantrekkingskracht! Prachtige foto’s! Een stout vogeltje 😉
LikeLiked by 1 person
Dat klopt inderdaad en daar zijn we ook blij mee.
Haha en sneu voor het bijvrouwtje.
LikeLiked by 1 person
Hoe leuk is dat Jetske, eindelijk durfden ze het dan toch aan om jouw nestkastje als kraamkliniek te kiezen. Dat worden nog spannende tijden. De eerste beelden zijn alvast veelbelovend. Zelf heb ik een beetje gelijkaardig nieuws te melden maar dat lees je weldra 😉
LikeLiked by 1 person
In dit berichtje was ik nog enthousiast, maar de laatste dagen vind ik het verdacht rustig rond het nestkastje. Misschien speelt het koude weer mee. Het is toch helemaal geen weer om eitjes te gaan leggen. 🤨
LikeLike
Eerst nog maar even afwachten hoor…. misschien twijfelen ze nog aan de geschiktheid van het onderkomen.
LikeLiked by 1 person
Dat is een mooi getekend vogeltje. Ik geloof niet dat ik hem al eens ergens heb gezien. Maar hij zal in de vrije natuur ook niet snel opvallen, lijkt me. Het wordt wel met de dag mooier en drukker in jullie tuin.
LikeLiked by 1 person
Het is inderdaad niet zo’n opvallend vogeltje. Het witte streepje geeft nog wat tekening.
Het loopt met de dag verder uit, wel jammer dat het weer niet meewerkt om er lekker buiten van te genieten.
LikeLiked by 1 person
Wat leuk, hopelijk lukt het dit keer om een nestje in een van de nestkastjes in jullie tuin te krijgen !
LikeLiked by 1 person
Ik hoop het ook.
LikeLiked by 1 person
Wat een mooi moment en een zeldzaamheid, lijkt me, zo’n bonte vliegenvanger in eigen tuin. Echt een mooi vogeltje vind ik.
LikeLiked by 1 person
En het vogeltje kan ook nog mooi zingen. 🎶
LikeLike