Gewone koeien als natuurbeheerders

Afgelopen weekend koos ik voor mijn fotokuier het natuurgebied, Terhorsterzand. Dit gebied ligt ten oosten van de A28 tussen Beilen en Spier. Ik parkeerde mijn auto langs de weg die parallel loopt met de A28. Toen ik het natuurgebied betrad kruiste een grote groep dames mijn pad. Enkele koeien stonden midden op het pad en andere hielden de picknickbank bezet.

Weer andere koeien stonden met de poten in de modder. Het is triest te zien hoe laag de waterstand is in de vennen in Drenthe en zo ook in Terhorsterzand.

Ik besloot mijn weg te vervolgen over het zandpad rond de eerste ven. op het zandpad scharrelde al grazend een koe. In de bocht werd een mountainbiker verrast door de koe. De biker kon nog net om de koe heen zwiepen. Hij schreeuwde naar de achterop komende bikers dat er een koe op het pad stond. Al met al ging het wel wat onbesuisd. Helaas zie ik dit onbesuisde gedrag wel vaker bij mountainbikers. De koe werd er in ieder geval niet anders van, ze ging rustig door met grazen.

De koeien zijn van boer, Jan de Groote. Zijn koeien staan 180 dagen per jaar buiten. Een deel van zijn koeien en jongvee begraast gronden van Staatsbosbeheer op het Terhorsterzand. Door weidegang te combineren met natuurbeheer zorgen ze voor een prachtig Nederlands landschap. Op deze site kun je er meer over lezen.

Ik vond het wel grappig te zien zoals de koeien ongestoord hun pad vervolgden en zich niets aantrokken van de bikers, de wandelaars en de joggers.

De koeien leken op deze manier wel een onderdeel van een trailrun.

Ik vond het een mooi gezicht zoals de koeien zich daar in het landschap begaven en zich er blijkbaar prima thuis voelen. Ze hadden dan ook veel bekijks.

10 thoughts on “Gewone koeien als natuurbeheerders

  1. whahahaha die koeien zijn de rust zelve…
    prachtige plaatjes Jetske, supergekiekt, ze komen op het witte wel heel erg mooi uit, mijn complimenten, de sporters op de fiets hebben wel vaker van die rare streken, je schrikt je dood als ze achterop komen 🙁
    het bos is van ons allemaal .. beetje respect voor wat dat gaat en staat

  2. Pingback: De laatste juffers | Schrijven met Licht

  3. Prachtig voor die dieren zo te mogen leven in plaats van 365 dagen in een stal
    leuke serie om te zien, en gaaf dat ze zich niets van de mensen aantrekken 🙂

  4. Och zo leuk is dit, het is een prachtige cow-run(deren) geworden. Heb in het weekend ook zo genoten van de koeien langs de Hunze. Steek dan al fotograferend van alle gezelligheid hele verhalen tegen ze af 😀

Leave a Reply