We zijn weer aangekomen bij de de oudste en dikste es van Overijssel die staat in Dwarsgracht en waarschijnlijk stamt uit 1820. Net zo opvallend als deze boom is de woonboerderij rechts op de foto. De gracht en dus ook het fietspad maakt een slinger om deze woonboerderij. Men heeft het vermoeden dat de Dwarsgracht ‘om’ de boerderij heen is gegraven hetgeen de parallelle ligging aan de gracht en de bocht in de gracht kan verklaren.

Vlak na de slinger om de woonboerderij ligt een bruggetje over de Dwarsgracht. Vanaf dat bruggetje maakte ik onderstaande foto richting het noorden.

Dit was voorlopig de laatste serie over het dorpje Dwarsgracht. Wie na het zien van de fotoserie graag wil wonen in Dwarsgracht die kan bijvoorbeeld onderstaande woonboerderij kopen.

De vraagprijs van dit bijzonder rijksmonument uit het jaar 1824 met herkenbare authentieke elementen is 989.000 euro k.k. Op deze site van makelaar Drieklomp kun je er alles over lezen.


Bedankt voor de mooie en leerzame fotoserie over en rond Dwarsgracht.
Grappig dat de Dwarsgracht vermoedelijk om de oude boerderij is gegraven.
Voor het benodigde bedrag van de woonboerderij zoek ik nog een aantal vermogende sponsoren 🤣
LikeLiked by 1 person
Je kunt het ook met meerdere mensen kopen, zoveel ruimte is zit er wel in. 😂
LikeLiked by 1 person
Mooie serie met een verrassend einde. Helaas kom ik net wat centen tekort voor de optie om daar te komen wonen.
LikeLiked by 1 person
En na dat aankoopbedrag komen er vast nog vele vaste lasten bij. Toen ik om het achterhuis heen wandelde zag ik dat er in de authentieke ramen enkel glas zat. Het lijkt me geen energieneutraal huis. 😉
LikeLike
Het is schitterend maar met mijn pensioen ga ik er niet komen. Eerst een crowdfunding organiseren 😀
LikeLiked by 1 person
‘t Is een mooi plekje, heel mooi, zou ik willen zeggen. Maar niet om er te wonen.
LikeLiked by 1 person
Als ik bijna een miljoen had te besteden dan zou ik iets anders zoeken. Met name de energiekosten zou mij afschrikken.
LikeLiked by 1 person