Terwijl ik aan de ene kant van de ven bezig met het fotograferen van de insecten met dauwdruppels zag ik aan de overkant de koeien lopen. In een eerder logje schreef ik al over deze koeien die worden ingezet als natuurbeheerders in Terhorsterzand. Doordat zij de heide begrazen blijft het heidelandschap behouden.

Na de wandeling rondom twee vennen kruiste ik het pad van de dames.

De meeste koeien staakten het grazen en sloegen mij nieuwsgierig gade. ik blijf het een bijzonder gezicht vinden zo’n zwart/bonte koe op een bospad.

Het duurde niet lang of alle dames kwamen achter mij aan. Kennelijk waren ze nieuwsgierig naar de fotografe.

De zwart/bonte koeien waren in de meerderheid, maar er liepen ook een aantal rood/bonte koeien.

In een volgend logje ga ik weer verder met de macroserie van insecten behangen met dauwdruppels.
Hoe leuk is het dat ze vrij kunnen rondlopen, zie ik in BE nog niet zo snel gebeuren. Ze worden wel ingezet maar zitten toch achter draad in een vrij beperkte omgeving. Haha wat een verandering hΓ©, mijn moeder moest in haar jeugd voor hun enige koe, die ze hielden voor de melk, koewachten. Wandelen met de koe, zoals herders wandelen met hun schapen. Dat vond ze heel vervelend, ze las liever een boek en dus liet ze de koe maar lopen. Kreeg ze op haar kop dat ze de koe niet bijhield π opgelucht was ze als ze het niet meer moest doen na een tijdje. En zie hier lopen de koeien gezellig tussen de mensen. Prachtig. Heel mooie foto’s ook, ik geniet ervan.
LikeLiked by 1 person
Wat een mooie reeks van al die bonte dames.
Ze staan er ook prachtig op in deze mooie omgeving.
LikeLiked by 1 person
Het blijft een wonderlijk gezicht om daar ‘gewone’ koeien in het bos te zien lopen.
Maar ik vind het wel een mooi beeld. Vooral de eerste foto vind ik erg mooi.
LikeLiked by 1 person
heerlijk gezicht die koeien in de wei Jetske,
ik vind dat ze moeten blijven, gekke politieke gedachten zijn er toch,
niks mooiers als een koe in de natuur, zo lekker vrij en blij, prachtige foto’s heb je er van gemaakt jetske.
LikeLiked by 1 person
een wel heel bijzonder zicht Jetkse
hier is zoiets uiterst zeldzaam
knappe beelden
fijn weekend
LikeLiked by 1 person
Ik vind het net als jij bijzonder dat je koeien in zo’n natuurlijke omgeving tegen kan komen. Doorgaans staan ze toch echt op stal of in het weiland. Om te fotograferen is dit absoluut leuk en je foto’s mogen gezien worden
LikeLiked by 1 person
erg leuke serie en vind persoonlijk dit meer een gebied voor de Schotse Hooglanders π
maar bijzonder is dit wel en je krijgt zo erg leuke foto’s van deze gewone koeien in het bos Jetske
je eerst foto met die spiegeling wauw wat is die mooi, maar ook de rest is erg mooi en leuk om te zien
deze dieren hebben het stukken beter dan hun soortgenoten die 365 dagen in een stal staan!
LikeLiked by 1 person
Eindelijk wat te beleven lijken ze te denken π Ja heel bijzonder in deze omgeving en met die mooie spiegeling er ook nog bij
LikeLiked by 1 person
Pingback: Nieuwsgierige koeien β Schrijven met Licht | Melkveebedrijf Stelling