De mooiste manier om de Weerribben te ontdekken is vanaf het water. Deze mensen haalden hun kano’s van het imperial van de auto en begonnen aan hun tocht door de Weerribben.
Bij het gebrek aan een kano ging ik te voet. Ik was op zoek naar de grote vuurvlinder, maar die heb ik tot op heden nog niet gezien. Ik zag en fotografeerde wel meerder libellen.
Viervlek.
Steenrode heidelibel, man.
Steenrode heidelibel, vrouw.
De libel op onderstaande foto maakte ik een dag eerder in het FochteloΓ«rveen. Ik ben lang bezig geweest met het determineren. Ik denk dat het gaat om de zeldzamere bruine korenbout. Wie het zeker weet mag het corrigeren. Ik zal het ook nog even voorleggen aan Waarneming.nl.
Prachtig! En wat betreft de laatste, hahaha ik was al overdonderd door het geel/zwarte dambordje wat hier op de schutting kwam hangen… echt zo erg dat mijn grote camera binnen lag… nou goed, het komt vast wel goed met de naam van de libelle en welke het dan is.
X
LikeLiked by 1 person
Wat geweldig…. een avontuurlijke tocht met de kano en dan tijdens je “jacht” een zeldzame libel ontdekken. Top !
LikeLiked by 1 person
Als altijd weer een mooie serie, Jetske. Fraaie close-ups van de diverse libellen.
Over de Weerribben ontdekken vanaf het water gesproken … wordt het niet tijd dat wij weer βns een fluisterbootje zien te bemachtigen voor een tochtje …? π
LikeLiked by 1 person
Ik las vanochtend dat het een gekkenhuis is met de verhuur in Kalenberg. Er is geen sloep meer te krijgen t/m 10 aug. We moeten maar even wachten tot de vakanties wat voorbij zijn. Er lagen nog wel kanoβs genoeg op de wal op de Hogeweg, maar dat zal ik je maar niet aandoen. π
LikeLike
Een bruine korenbout of een witte havermoer ? π Het zal me worst zijn zolang je me maar pleziert met mooie gedetailleerde, scherpe en kleurige macro’s. En wat dat betreft ben je helemaal geslaagd Jetske
LikeLiked by 1 person
Ik kom ook regelmatig in de Weerribben, een prachtig gebied en weer prachtige foto’s.
LikeLiked by 1 person
zo te zien heb je geen kano nodig voor mooie foto’s en libellen π prachtige macro foto’s
LikeLiked by 1 person