Op 29 december maakte ik een fotorondje in onze omgeving. Na een grijze ochtend brak de lucht ‘s middags mooi open. Aan de Hoogeweg in De Weerribben maakte ik een stop om onderstaande foto te maken. Zie Google Maps.

Een paar honderd meter verder stopte ik bij spinnenkopmolen ‘De Wicher’. In december 2018 plaatste ik op mijn (oude) weblog een bericht over de afgebroken wiek van de spinnenkopmolen. De wiek was afgebroken door een rukwind tijdens een stormachtige dag op 8 december. Het herstel heeft een aantal jaren geduurd omdat deze onvoorziene uitgave niet uit het reguliere budget betaald kon worden.

Met bijdrage van de Stichting Nationaal Park Weerribben-Wieden, gemeente Steenwijkerland, het Buitenfonds, particuliere giften en Staatsbosbeheer kon de molen worden hersteld.

‘De Wicher’ aan de Hoogeweg is de enige spinnenkopmolen in Overijssel. Op de Overijsselse molendag op 10 september is de herstelde molen weer in gebruik genomen. Bron is deze site.

Geweldig om te zien dat hij weer helemaal in zijn eer is hersteld.
LikeLiked by 1 person
Het heeft een aantal jaren geduurd, maar nu is alles inclusief het binnenwerk weer goed in orde.
LikeLike
Hij staat er weer keurig bij.
Toen we er twee weken geleden langs kwamen, vond ik het niet de moeite om er een tussenstop te maken met die grijze lucht. We zullen er in de loop van volgend jaar vast nog wel eens op een zonniger moment langs komen, dan pak ik tegen die tijd mijn kans wel. 🙂
LikeLiked by 1 person
Ja hoor, vast wel. De molen ligt regelmatig op de route.
LikeLiked by 1 person
Prachtig molentje, goed dat het weer hersteld is. Zo kunnen er nog lang mooie foto’s van gemaakt worden!
LikeLiked by 1 person
Behalve de mooie foto’s die men van de molen kan maken is de molen ook nog functioneel. Ik vraag me wel af hoe ze dat in de afgelopen jaren hebben gered. 🤔
LikeLike
Het is moeilijk om budget bij mekaar te krabben voor het herstel van molens. Knap dat hij weer helemaal hersteld is.
LikeLiked by 1 person
Fijn dat er dan toch nog potjes zijn waarmee het wel gerealiseerd kan worden.
LikeLiked by 1 person
Wat een sfeervolle foto’s met die Hollandse spiegelend in het water. Goed dat de molen weer hersteld is, het zou zonde zijn als dat verloren gaat.
LikeLiked by 1 person
Ik trof het net op dat moment met deze wolkenluchten. Dat maakt het net weer wat spannender dan een egale blauwe lucht.
LikeLike
Ik had het gezien, mooi dat deze spinnenkopmolen weer in ere is hersteld. Het was een armoedig gezicht met de afgebroken wieken.
LikeLiked by 1 person