Vandaag neem ik jullie weer mee naar het hoge water in de IJssel. Ik stond aan de IJssel in Harculo, een buurtschap onder de rook van Zwolle. Zie Google Maps. Het mooie en indrukwekkende aan grote waterwegen is de scheepvaart. Er was echter in geen velden of wegen een schip te bekennen. Ik bleef wachten en na een tijdje werd mijn geduld beloond. Vanuit het zuiden kwam een schip aangevaren.
Stroomafwaarts…
Even later kwam er een schip aangevaren uit het noorden.
Stroomopwaarts…
De schepen zijn gepasseerd…
Wat denken jullie, is het moeilijker voor de schipper om stroomafwaarts te gaan of stroomopwaarts?
Geen idee stroom opwaarts zal heel wat duurder zijn voor de schipper ivm brandstof gebruik dan met de stroom mee
ook de tijd die ze nodig hebben tegen stroom is een nadeel, maar of het moeilijker is om het schip te besturen dat weer ik niet .
LikeLiked by 1 person
Ik denk stroomafwaarts, het klinkt makkelijker maar is het volgens mij niet. Je hebt het dan minder goed in de hand…. maar ik heb er geen verstand van 🙂
LikeLiked by 1 person
Het is altijd weer indrukwekkend om de IJssel te zien bij hoogwater.
LikeLiked by 1 person
Mooie serie als vervolg op gisteren.
Zeker weten dat stroomafwaarts moeilijker is.
LikeLiked by 1 person
Ik zou het verschil niet weten, was het mij aan het afvragen terwijl ik de blog las.
LikeLiked by 1 person
nu stel je een moeilijke vraag Jetske
stroomafwaarts, zou het moeten moeilijker zijn het schip om een schip te besturen..lijkt me
maar zoals je weet, staan de beste stuurlui aan wal
stormachtige groeten
LikeLiked by 1 person
een prachtig gezicht jetske, dat glinsterende water die vliegend vogels.
een heel mooi blog
LikeLiked by 1 person
Pingback: Harculo | Schrijven met Licht